ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Сити смачка РазенБалшпорт Лайпциг със 7:0 на „Етихад“ и с общ резултат 8:1 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. Ерлинг Холанд (22-дузпа, 24, 45+2, 53, 57) стана едва третият играч, разписал се пет пъти в един мач от Шампионската лига след Луис Адриано за Шахтьор (Донецк) срещу БАТЕ Борисов през октомври 2014 година и Лионел Меси за Барселона срещу Байер (Леверкузен) през март 2012 година. Илкай Гюндоган (49) и Кевин де Бройне (90+2) пък довършиха "червените бикове".

Още в 3-тата минута Кевин де Бройне получи подаване на десния фланг и центрира. Илкай Гюндоган засече, но прати топката високо над напречната греда. Осем минути по-късно Нейтън Аке изведе Ерлинг Холанд очи в очи с вратаря Янис Бласвих, който успя с крак да избие удара на норвежеца.

"Гражданите" продължиха да натискат и в 20-ата минута получиха дузпа след намесата на ВАР за игра с ръка на Бенямин Хенрикс при центриране и игра с глава на Родри преди това. Ерлинг Холанд бе хладнокръвен от бялата точка и вкара за 1:0.

Секунди по-късно Аке прати топката пред наказателното поле, където Холанд я свали с глава към Де Бройне, който отправи силен шут. Кълбото се удари в напречната греда и и Холанд с глава удвои аванса на домакините.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

В 31-вата минута Холанд овладя в наказателното поле и опита мощен удар в близкия ъгъл, но Бласвих внимаваше и успя да избие. Три минути по-късно Едерсон излезе неразчетено, за да пресече извеждащо подаване и влезе с краката напред, поваляйки Тимо Вернер. Главният съдия Винчич обаче не отсъди нарушение, а извади жълт картон на Вернер, който оспори бурно това решение. Малко след това Вернер получи страхотен шанс да се разпише, но с диагонален удар не намери очертанията на вратата.

Английският шампион търсеше трети гол и във втората минута от добавеното време на първата част при изпълнение на корнер Рубен Диаш се извиси над всички и стреля с глава. Топката срещна левия страничен стълб на вратата, след което се разходи по голлинията, а Холанд бързо се ориентира и оформи хеттрика си за 3:0.

Четири минути след почивката Грийлиш получи отляво и продължи към Илкай Гюндоган, който с прецизен удар по земя матира Бласвих за 4:0. В 53-тата минута Холанд бе най-съобразителен след разбъркване при центриране от корнер и с добавка направи резултата 5:0. Четири минути след това Бласвих не се намеси убедително при изсипана топка в наказателното поле, а избитата топка попадна в Холанд, който моментално реализира петия си гол в мача за 6:0.

В 63-ата минута Холанд беше заменен и Сити понамали темпото. В 79-ата минута РБ Лайпциг погледна по-смело към вратата на Едерсон и Андре Силва отправи силен удар от дъгата на наказателното поле, но не намери целта. Във втората минута от добавеното време Кевин де Бройне проби през центъра и със страхотен удар в горния ляв ъгъл на вратата оформи крайното 7:0.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – РБ ЛАЙПЦИГ 7:0
(в първия мач 1:1, общ резултат 7:1)
1:0 Ерлинг Холанд (22-дузпа), 2:0 Ерлинг Холанд (24), 3:0 Ерлинг Холанд (45+2), 4:0 Илкай Гюндоган (49), 5:0 Ерлинг Холанд (53), 6:0 Ерлинг Холанд (57), 7:0 Кевин де Бройне (90+2)

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 3. Рубен Диаш, 5. Джон Стоунс (6421. Серхио Гомес), 6. Нейтън Аке, 8. Илкай Гюндоган – К  (5526. Рияд Марез), 9. Ерлинг Холанд  (6319. Хулиан Алварес), 10. Джак Грийлиш (5547. Фил Фодън), 16. Родри (644. Калвин Филипс), 17. Кевин де Бройне  , 20. Бернардо Силва, 25. Мануел Аканджи
Резерви: 33. Скот Карсън, 18. Щефан Ортега, 14. Аймерик Лапорт, 82. Рико Люис, 26. Рияд Марез, 32. Максимо Пероне, 2. Кайл Уолкър, 47. Фил Фодън, 21. Серхио Гомес, 19. Хулиан Алварес, 4. Калвин Филипс, 80. Коул Палмър
Треньор: Хосеп Гуардиола

РБ Лайпциг:  21. Янис Бласвих, 4. Вили Орбан – К, 8. Амаду Айдара (632. Мохамед Симакан), 10. Емил Форсберг (639. Юсуф Поулсен), 11. Тимо Вернер  (6319. Андре Силва), 17. Доминик Собослай (737. Дани Олмо), 22. Давид Раум, 27. Конрад Лаймер, 32. Йошко Гвардиол, 39. Бенямин Хенрикс  (8016. Лукас Клостерман), 44. Кевин Кампъл
Резерви: 13. Орян Ниланд, 34. Йонас Никиш, 7. Дани Олмо, 9. Юсуф Поулсен, 19. Андре Силва, 25. Сануси Ба, 2. Мохамед Симакан, 16. Лукас Клостерман, 23. Марсел Халстенберг
Треньор: Марко Розе

Стадион: "Етихад", Манчестър
Съдия: Славко Винчич

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР