Гамбия победи Мавритания с 1:0 в двубой от група F на Купата на африканските нации, игран в Лимбе (Камерун).

Срещата беше белязана от гаф на домакините на турнира, които пуснаха друга мелодия вместо химна на Мавритания. Направиха няколко опита да се поправят, а накрая фeновете запяха акапелно.

Сред титулярите не беше играчът на Берое Умар Камара, който се появи в игра в 66-ата минута. В герой за родината на бившата звезда на ЦСКА, но без повиквателна за турнира, Али Соу - Гамбия се превърна Абли Джалоу, който засече пас на Муса Бароу и още в 10-ата минута вкара оказалото се единствено попадение в мача.

Срещата за Гамбия пропусна и новото попълнение на Левски Ноа Сонко Сундберг, който не е напълно възстановен от травма, но попадна в тима за континенталния турнир.

Двубоят не предложи особено опасни ситуации за гол, като осен победното попадение, двата тима създадоха по една по-сериозна опасност - Папе Ибну Ба за Мавритания в 36-ата минута и Омар Коли и Муса Бароу ( (Гамбия) в 52-ата и последната минута на мача.

Гамбия и Мали водят в групата с по три точки, а Мавритания и Тунис са без актив след първите срещи.