Продължават издънките на Валенсия в Примера дивисион. Този път "прилепите" загубиха при визитата си на Лас Палмас с 1:3 в мач от 20-ия кръг в испанското първенство.

Гостите започнаха по-силно и поведоха още в 21-ата минута. Разписа се Санти Мина.
В 42-ата минута обаче Джонатан Виера прониза стража на "прилепите" с далечен шут за 1:1.

В 51-ата минута Валенсия остана с 10 души на терена, след Муни Ел Хадади получи червен картон (втори жълт).

Само 7 по-късно Маурисио Лемос направи обрата пълен - 2:1, след брилянтно изпълнение от пряк свободен удар. Кевин - Принс Боатенг фиксира крайното 3:1 в 61-ата минута.

Лас Палмас е 11-и във временното класиране с 28 точки. "Прилепите" се намират на 15-а позиция, само на 6 точки над зоната на изпадащите.