Достигналият 1/8-финалите в Шампионската лига тим на Аталанта допусна голяма издънка у дома и загуби от борещия за оцеляването си в елита СПАЛ с 1:2 в последен мач от 20-ия кръг  на италианската Серия „А“.

„Бергамаските“ поведоха с гол на Йосип Иличич (16) с пета след центриране на Дуван Сапата, но след това се отпуснаха и през втората част гостите стигнаха до пълен обрат само за шест минути. Точни за тях бяха Андреа Петаня (54) и Матиа Валоти (60) след асистенции на Аркадиуш Река и Брайън Дабо.

Така футболистите на Джан Пиеро Гасперини не успяха да се изравнят с четвъртия Рома и остават пети с 35 точки. СПАЛ обаче се отлепи от дъното и вече заема 18-а позиция с 15 точки, на само една от спасителното 17-о място, заемано от Лече.