Олимпик (Лион) затвърди претенциите си за шампионска титла след успех с 3:1 над Бордо в мач от 8 кръг на френската Лига 1. По този начин “хлапетата” временно излязоха начело в класирането.

Френският национал Бафетимби Гомис даде аванс на домакините, след като засече ниско центриране на бразилското крило Мичел Бащош в седмата минута.

Гомис удвои резултата в 33-ата минута след подаване на плеймейкъра Клеман Грение. Това бе шестото попадение на нападателя на Олимпик (Лион) от началото на сезона.

Бащош направи 3:0 в 64-ата минута, когато прехвърля вратаря на Бордо Седрик Карасо. Антони Модест реализира почетното попадение за “жирондинците” в 86-ата минута. Той бе точен от дузпа, след като бе фаулиран в наказателното поле от Деян Ловрен./БЛИЦ