Мец победи Олимпик (Марсилия) с 1:0 в първи мач от 23-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение беше дело на Йоан Жофре и падна в 82-ата минута. Голмайсторът се разписа след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар за 1:0.

С успеха домакините напуснаха предпоследното място във временното класиране. Те вече имат 24 точки и са 15-и, на точка от опасната зона.

Дебют за гостите пък записа новото попълнение Димитри Пайе, който дойде след шумен скандал през зимния трансферен прозорец.

Роденият на остров Реюнион футболист влезе като смяна за марсилци в 54-ата минута. Пайе смени Буна Сар. Както е известно, след дълги спорове Уест Хям се съгласи да продаде футболиста за сумата от 25 милиона паунда.

С изявите си на терена обаче френският национал не помогна с нищо на Олимпик и тимът му загуби. ОМ остава шести в класирането с 33 точки. Лидерът Монако и преследвачът ница са с по 49.