Бившата звезда на Борусия (Дортмунд) и настоящ халф на Байерн Марио Гьотце се надява „жълто-черните” да сътворят чудото и да елиминират Реал (Мадрид) от четвъртфиналите в Шампионската лига. Вестфалци паднаха с 0:3 в първия мач, а реваншът в Дортмунд е тази вечер от 21:45 часа българско време.

"Би било чудесно, ако Дортмунд направи чудо. Във футбола всичко е възможно", сподели лаконично Гьотце, който помогна на „жълто-черните” да се класират за финала в Шампионската лига през миналата година. Тогава Борусия отстани Реал на полуфиналите с общ резултат 4:3, но загубиха от Байерн с 1:2 в спора за трофея на „Уембли”.

През лятото Гьотце премина в Байерн, който утре вечер е домакин на Манчестър Юнайтед в друг реванш от четвъртфиналите в Шампионската лига. Първият сблъсък между съперниците завърши 1:1 на „Олд Трафорд”.