Гранада срази у дома прекия конкурент в борбата за оцеляване в елита Спортинг (Хихон) с 2:0 в мач от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион.

През първата част съперниците нямаха кои знае колко възможности за реализиране на попадения.

След почивката в 49-ата минута Омар Маскарей прати топката в гредата, а при добавката Антонио Санабрия вкара гол за гостите, но той бе отменен заради засада.

В 71-ата минута бившият нападател на Спортинг Давид Барал падна в наказателното поле на гостите и от последвалата дузпа Юсеф Ел Араби се разписа за 1:0. В 84-ата минута Серхио Алварес получи втори жълт картон и гостите доиграха мача в намален състав, а в последните секунди Айзък Съксес (90+3) оформи крайния резултат.

С успеха си Гранада събра 26 точки и измести от 18-ото място Спортинг (Хихон), който също остава в зоната на изпадащите с 24 точки.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!