Без българския защитник Асен Караславов Гройтер Фюрт записа победа с 2: над Фортуна (Дюселдорф) в мач от 8 кръг на Втора бундеслига. Българинът е със скъсани външни връзки на коляното и ще претърпи операция.

“Детелините” спечелиха мача след обрат, след като австрийският национал Мартин Харник откри за Фортуна в 24-ата минута. Сами Алаги изравни в 48-ата минута. В 85-ата минута Алаги асистира за победния гол на Нико Мюлер.

Девет минути преди гола на Мюлер Гройтер Фюрт остана с човек по-малко, след като капитанът на тима Марино Билишков си изработи два жълти картона в рамките на 5 минути.

Успехът изкачи “детелините” до шесто място с 12-о място, докато Фортуна е осми с 11. В другия днешен мач с два гола на Михаел Турк Аугсбург измъкна 2:2 като гост на Падерборн и запази седмото си място с 11 точки. Падерборн е 11-и с 10 точки./БЛИЦ

ПРЕДСТОЯЩИ
В неделя: Санкт Паули – Мюнхен 1860, Рот-Вайс (Ален) – Ханза, Франкфурт – Кайзерслаутерн
В понеделник: Карлсруе – Арминия

КЛАСИРАНЕ: 1.КАЙЗЕРСЛАУТЕРН 17, 2.Унион (Берлин) 17, 3.Рот-Вайс (Оберхаузен) 16, 4.Арминия 15, 5.Санкт Паули 13 и др.