Европейски шампион от 2004 година Гърция се класира за Евро 2012, след като зае първото място в квалификационна Група "F". В последния си мач от групата „елините” се измъчиха и обърнаха като гост Грузия от 0:1 до 2:1 в своя полза.

Още в 19-ата минута домакините изненадаха неприятно своите гости, след като Давид Таргамадзе реализира от пряк свободен удар за 1:0 в полза на Грузия. Той опита центриране, никой не засече топката и след тупкане кълбото попадна в обратния ъгъл. След почивката в 63-тата минута домакините бяха близо до втори гол, но бранител изби от голлинията. В 79-ата Гиоргиос Фотакис зарадва южните ни съседи със скъпоценен гол. Той стреля от 28 метра, топката се отби в главата на защитник и влезе залъгващо в мрежата - 1:1. В 85-ата гърците направиха пълен обрат и затвърдиха мястото си на Евро 2012. Ангелос Харистеас се разписа с хубав нисък удар по диагонала, отклонил се от гредата.

В друг мач от групата Хърватия победи у дома Латвия с 2:0 в последния си мач, но това се оказа недостатъчно, за да могат "шахматистите" да се класират директно за финалите на шампионата в Полша и Украйна догодина. Хърватите разбиха крепостта на латвийците едва в 66-ата минута, когато Иван Стринич центрира от левия фланг, а Едуардо с глава откри резултата 1:0. След още 6 минути Марио Манджукич затвърди успеха на домакините.

Третата среща от тази група бе без абсолютно никакво значение и в нея Израел очаквано се наложи с 2:0 при гостуването си на аутсайдера Малта. Срещата премина изцяло под диктовката на израелците. Рано падна първото попадение. Рафаелов много добре сам си повдигна топката и с красив ножичен удар отблизо опъна мрежата в деветата минута. Вторият гол беше реализиран едва в 92-рата, когато Гершон с глава прехвърли вратаря. Израелците направиха множество пропуски, а в 50-ата Бен Сахар удари греда.

Грузия - Гърция 1:2
1:0 Давид Таргамадзе (19), 1:1 Гиоргос Фотакис (79), 1:2 Ангелос Харистеас (85)

Хърватия - Латвия 2:0
1:0 Едуардо (66), 2:0 Марио Манджукич (72)

Малта - Израел 0:2
0:1 Лиор Рафаелов (11), 0:2 Рами Гершон (90+3)