Хофенхайм записа първа загуба в Бундеслигата през този сезон, след като в мач от 7 кръг отстъпи с 2:3 като гост на Фрайбург, който до този момент нямаше победа в първенството. В четвъртък тимът на Юлиан Нагелсман също допусна обрат, но тогава от българския шампион Лудогорец в Лига Европа, а „орлите“ спечелиха с 2:1.

Робин Хак даде аванс на Хофенхайм в 14-ата минута, но в следващите четири минути домакините вкараха два гола и обърнаха резултата в своя полза. Флориан Нидерлехнер изравни в 15-ата, а в 18-ата Чаглар Сьоюнджю изведе брайзгауци напред.

Паскал Щенцел вкара трети гол за Фрайбург три минути преди края на редовното време. Хофенхайм стигна до второто си попадение в мача в добавеното време, но това беше автогол на Юлиан Шустер.

Така Фрайбург излезе на 15-о място в класирането със 7 точки, а Фрайбург за момента е втори с 14, но само на точка пред Байерн, който е с мач по-малко.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!