Пари Сен Жермен победи Ница с 3:1 в мач 13-ия кръг на френската Лига 1. В герой за столичани за пореден път се превърна Златан Ибрахимович, който наниза впечатляващ хеттрик.

Симфонията на Ибракадабра започна в 39-ата минута. Ван дер Вийл центрира отдясно, вратарят Веронезе се размина с топката и шведът само подложи крака си, за да я отклони в празната мрежа за 1:0. В 57-ата минута Единсон Кавани беше изведен зад защитата и беше повален в пеналта от стража на гостите. Златан хладнокръвно стреля в долния ляв ъгъл – 2:0.

В 70-ата минута гостите намалиха с гол на сърбина Неманя Пейчинович.Четвърт час преди края Ибра се разписа след пас на бразилеца Лукас Моура и вече има 8 гола от началото на сезона в Лига 1. Лидери сред стрелците са Кавани и Фалкао - с по 9.

Сент Етиен - Лион

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 31 точки, 2.Лил 26, 3.Монако 26, 4.Нант 20, 5.Олимпик (Марсилия) 18, 6.Реймс 18, 7.Сент Етиен 18 и др.