Южна Африка съсипа Намибия с 4:0 на турнира за Купата на африканските нации в Кот д’Ивоар.  Деветима от играчите на победителите са футболисти на Мамелъди Съндаунс, където Стоичков беше треньор през сезон 2009/10.

Резултата откри от дузпа в 25-ата минута Тау, който е част от египетския Ал Ахли. После обаче попадения реализираха звезди на Мамелъди Съндаунс.
Темба Зване блесна в 25-ата и 40-ата минута на двубоя, правейки преднината на южноафриканците класическа.

В 75-ата минута Тапело Масеко оформи крайното 4:0.

Другото любопитен факт е, че капитанът на Намибия Петър Шалулие също е част от Мамелъди.

Във временното класиране в група Е води Мали с 4 точки, следват ЮАР и Намибия с по 4 точки и Тунис с 1 точка.

За осминафиналите се класират първите два от всички 6 групи и четирите най-добри, финиширали трети.