Спортинг (Лисабон) спечели с 2:1 гостуването на Портимонезе от 15-ия кръг на португалския шампионат. Игралият за младежкия национален отбор на България Силвестър Джаспър (роден в Лондон) започна титуляр за домакините. 22-годишният нападател остана на терена до 68-ата минута, когато беше заменен от еквадореца Рони Карийо.

И трите попадения в мача паднаха след почивката. Виктор Гьокереш даде преднина на Спортинг в 59-ата минута. Секунди след като Силвестър Джаспър напусна терена съотборниците му изравниха. Филипе Релваш вкара за 1:1 в 69-ата.

Победното попадение за гостите реализира Паулиньо в 80-ата минута.

Успехът изкачи Спортинг (Лисабон) на върха в класирането с 37 точки. Вторият Бенфика има 36, а Порто е трети с 34.

Силвестър Джаспър и Портимонензе се борят да не изпаднат от елита, като в момента са на 15-ото място, на 3 точки от опасната зона.