Българският национал Илиан Илиев-младши спечели титлата в кипърското първенство още в дебютния си сезон с екипа на Аполон (Лимасол), макар да не игра при след драматичната победа над АПОЕЛ с 3:2 в директен спор за първото място.

Кръг преди края тимът му е недостижим с аванс от 4 точки пред гранда от Никозия. Преди днешния сблъсък Аполон завърши наравно в 8 от последните си 9 мача, а междувременно отпадна и от турнира за Купата на Кипър.

АПОЕЛ демонстрира значително по-добра форма и скъси изоставането си от върха, но в директния дуел се оказа на губещата страна и ще трябва да се задоволи с второто място.

АПОЕЛ създаде повече положения, но директният футбол на домакините им донесе успех. На полувремето Аполон водеше с 2:0 след попадения на Йоанис Питас в 20-ата минута и Мавриас Харалампос в 30-ата. Янис Сациас намали след час игра, но Ранжело Янга върна аванса от два гола на Аполон. До края АПОЕЛ успя само да намали чрез Торнике Окриашвили в 76-ата минута.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)