Джанели Имбула вкара първия си гол за Сток Сити при победата на тима с 3:1 като гост на Борнемут в мач от 26 кръг на Висшата лига. Рекордната покупка на „грънчарите“, който пристигна в тима през януари, откри резултата още в 9-ата минута.

Ибрахим Афелай удвои в 52-ата, а три минути по-късно резервата Хоселу също се разписа за гостите. В 57-ата Мат Ричи върна едно попадение за Борнемут.

Сток Сити прекъсна серията си от три поредни загуби и излезе на девето място с 36 точки, докато Борнемут е 15-и с 28.

Трой Дийни вкара двата гола за Уотфорд при победата с 2:1 като гост на Кристъл Палас. Така „орлите“ продължават без успех вече девет поредни мача.

Капитанът на „стършелите“ откри резултата 16-ата минута от дузпа, но точно преди почивката Емануел Адебайор изравни с първия си гол за Кристъл Палас.

Дийни донесе победата на гостите осем минути преди края, когато засече центриране на Бен Уотсън. „Орлите“ завършиха с човек по-малко заради червения картон па Папе Суаре в добавеното време.

Успехът изкачи Уотфорд на осмо място в класирането 36 точки, докато Кристъл Палас е 12-и с 32 точки.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!