Интер без никакви проблеми се наложи над Пескара с 3:0 в мач от 22-ия кръг на италианската Серия "А4. С успеха "нерадзурите" се изкачиха на четвърто място във временното класиране с 42 точки. Гостите пък остават последни само с 9. Това беше седми пореден успех в първенството и общо девети във всички турнири за домакините.

Интер имаше пълно надмощие на терена и пропусна да запише още по-убедителен успех. Съпротивата на аутсайдера издържа до 23-ата минута, когато Данило Д'Амброзио откри резултатата. В 43-ата Жоао Марио елиминира интригата, разписвайки се за 2:0 след пореден гаф на отбраната на Пескара.

Сценарият се повтори и през второто полувреме. Резервата Едер направи преднината на "нерадзурите" класическа в 73-ата минута. Италианският национал се разписа само секунди след появата си на терена. Икарди го изведе на празна врата и Едер нямаше как да сбърка отблизо за 3:0.