Интер победи Сампдория с 2:0 като гост в отложена среща от 29-ия кръг на Серия “А”. Родриго Паласио вкара и двете попадения.
Мачът трябваше да се играе на 17 март, но бе отложен тогава заради наводнения в Генуа. Сампдория имаше по-добрите положения преди почивката. Сансоне стреля с глава право във вратаря Ханданович още в 1-ата минута. Паласио бе изведен сам срещу вратаря скоро след това, но Серхио Ромеро със сетни усилия да избие.

После Сансоне центрира от корнер, Икарди стреля с глава, но Ханданович извади под гредата. Интер поведе на практика още при първата си по-опасна контраатака. Алваро Перейра центрира отдясно, Паласио се провря между централните защитници и отклони топката с глава за 0:1 В последните минути на “моряците” тръгнаха вабанк напред и се оголиха. “Нердаузрите” контраатакуваха остро и първо Гуарин изпусна отблизо, а в 3-ата минута на добавеното време Паласио се възползва от разбъркване и реши всичко. Ханданович спаси шут на Санети, стана бърза атака, Хуан намери Паласио, който намери място между двамата централни защитници и пусна под Ромеро за крайното 0:2.