През първото полувреме тифозите, дошли да наблюдават срещата на “Джузепе Меаца”, не можаха да видят попадение в нито една от двете врати. Едва след почивката домакините от Интер намериха верния път към вратата на Лацио.

Възпитаниците на португалския специалист Жозе Моуриньо откриха резултата в своя полза след попадение на Златан Ибрахимович. Шведският национал бе точен за 1:0 в 58-ата минута. Крайното 2:0 пък оформи Съли Мунтари в 70-ата минута на мача. До края мачът просто се доиграваше, като в типично свой стил Интер се прибра в своята половина да брани аванса си, а в атаките на Лацио намаше достатъчно острота, за да стигнат гостите поне до почетен гол.

Така след поредния си домакински успех “нерадзурите: увеличиха аванса си на върха на 10 точки, след като имат актив от 77, докато вечният враг Милан, който утре гостува на Катания засега остава на втора позиция с 67. Ювентус е трети с 65 точки. /БЛИЦ