Интер излъга у дома Бенфика с 1:0 и записа първа победа в група D на Шампионската лига. Единственото попадение в срещата вкара Маркус Тюрам(62).

Двубоят на "Джузепе Меаца" започна с високо темпо и атаки към двете врати. В 13-ата минута Анхел ди Мария бе доста близо до гол директно от корнер. но топката "кацна" на напречната греда. Десетина минути по-късно треньорът на гостите Рогер Шмидт направи принудителна смяна, след като Александър Бах се контузи и на негово място се появи Томаш Араухо.

В 41-вата минута стражът на домакините Ян Зомер направи блестящо спасяване след удар на Орснес, но бе отсъдена и засада. Две минути след това "нерадзурите" отвърнаха с мощен шут на Николо Барела. а вратарят Трубин го отрази.

След почивката в 55-ата минута Лаутаро Мартинес прати топката в напречната греда, а след това Барела отблизо не успя да преодолее Трубин. Шест минути по-късно гредата отново спаси гостите, след като топката се отби в страничния стълб при нов удар на Лисандро Мартинес. Минута след това Интер най-накрая поведе, след като Дензъл Дъмфрис стигна до топката почти до аутлинията и върна към Маркус Тюрам, който с плътен удар я прати във вратата за 1:0.

В 65-ата минута Димарко също вкара топката във врататана "орлите", но попадението не бе зачетено заради засада. В 87-ата минута пък Трубин спаси с крак удар на Лаутаро Мартинес.

В другия мач от групата Реал Сосиедад победи Залцбург с 2:0 в Австрия по-рано и така заедно с "нерадзурите" има по 4 точки, докато "биковете" са с 3, а Бенфика е на дъното без нито една.