Интер продължава отличното си представяне под ръководството на Андреа Страмачони. "Нерадзурите" надиграха с 2:0 у дома Катания в мач от 8-ия кръг на Серия "А". Успехът беше четвърти пореден и общо шести за тима от Милано.

С него активът на Интер е вече 18 точки, с които отборът заема четвъртото място. Толкова на позиция по-напред има и Лацио, но "римските орли" са с по-добри показатели. Лидер в подреждането е шампионът Ювентус с 22 т., следван от Наполи с 19 т.

Резултата на "Джузепе Меаца" откри Антонио Касано в  28-ата минута. Второто попадение обаче дойде късно - в 85-ата, и беше дело на Рубен Паласио.

В друг мач от кръга Киево и Фиорентина не излъчиха победил, завършвайки при равенството 1:1. Гостите от Флоренция имаха сериозни претенции към главния съдия, който на моменти вземаше пресилени решения в полза на домакина.

Киево поведе в 17-ата чрез Тереау, но веднага след това Родригес възстанови статуквото. То обаче се запази до последния съдийски сигнал. С него "виолетовите" се изкачиха на пета позиция с 12 точки, докато тимът от Верона е точно над чертата със 7 т.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 8 КРЪГ
20.10.12
19:00 ч.
Ювентус - Наполи 2:0
1:0 Мартин Касерес (80), 2:0 Пол Погба (82)
20.10.12
21:45 ч.
Лацио - Милан 3:2
1:0 Ернанес (25), 2:0 Антонуо Кандрева (41), 3:0 Мирослав Клозе (49), 3:1 Найджъл Де Йонг (61), 3:2 Стефан Ел Шаарави (79)
Аталанта - Сиена 2:1
0:1 Реджиналдо (60), 1:1 Чигарини (62), 2:1 Бонавентура (83)
Интер - Катания 2:0
1:0 Антонио Касано (28), 2:0 Рубен Паласио (85)
21.10.12
16:00 ч.
Палермо - Торино 0:0
21.10.12
16:00 ч.
Парма - Сампдория 2:1
1:0 Амаури (36-дузпа), 2:0 Амаури (53), 2:1 Мартинс (81-дузпа)
: 89 мача, 31 победи за Дженоа, 21 равенства, 37 победи за Рома

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК