Интер продължава неубедителното си представяне през този сезон в Серия “А”, след като мач от 28 кръг направи домакинско нулево равенство с Аталанта. Диего Милито пропусна дузпа за “нерадзурите” в 23-ата минута, а капитанът Хариер Санети можеше да донесе победата след самостоятелен пробив през почти целия терен, но не успя да вкара гол. Ремито остави Интер на пет точки от зоната, даваща право на участие в евротурнирите.

Валери Божинов остана резерва за Лече при равенството 1:1 с Палермо. Давид ди Микеле даде аванс на домакините още в 6-ата минута, когато беше точен от дузпа. Десет минути по-късно Есекил Муньос изравни с глава. Две минути след това Лече остана са 10 души заради червения картон на Масимо Одо. Малко преди почивката и съставът на Палермо бе числено редуциран. Николас Бертоло беше отстранен от игра в 41-ата минута.

Катания записа шести пореден мач без загуба и втора последователна победа, след като се наложи с 1:0 над Лацио у дома. Никола Легроталие вкара единствения гол в мача десет минути преди края. Предпоследният Новара победи Сиена с 2:0. Болоня и Киево направиха 2:2, след като “летящите магарета” на два пъти повеждаха в резултата.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
17.03.12
19:00 ч.
Парма - Милан 0:2
0:1 Златан Ибрахимович (17-дузпа), 0:2 Урби Емануелсон (55)
17.03.12
21:45 ч.
Фиорентина - Ювентус 0:5
0:1 Мирко Вучинич (15), 0:2 Артуро Видал (28), 0:3 Клаудио Маркизио (55), 0:4 Андреа Пирло (67), 0:5 Симоне Падоин (72)
18.03.12
13:30 ч.
Каляри - Чезена 3:0
1:0 Маурисио Пиния (14), 2:0 Маурисио Пиния (45-дузпа), 3:0 Маурисио Пиния (56-дузпа)
18.03.12
16:00 ч.
Интер - Аталанта 0:0
18.03.12
16:00 ч.
Болоня - Киево 2:2
0:1 Марко Андреоли (27), 1:1 Марко ди Вайо (59), 1:2 Сирил Терео (69), 2:2 Алесандро Диаманти (81)