Ето как прогнозираха мача представителите на efbet Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Лидерът Интер сгреши у дома и завърши 1:1 с Наполи на „Джузепе Меаца“ в мач от 29-ия кръг на италианската Серия "А", слагайки край на серията си от 10 поредни победи в шампионата. За последно "нерадзурите" загубиха точки на 29 декември, когато направиха същия резултат при гостуването си на Дженоа.

Домакините бяха по-добри и създадоха повече голови положения, въпреки че и гостите имаха своите шансове. Първата по-сериозна голова възможност бе в 13-ата минута, когато Матео Дармиан намери добро място в наказателното поле и засече центриране с глава, но стражът на Наполи спаси. Последва добавка на Лаутаро Мартинес, но и той пропусна.

В 43-ата минута Алесандро Бастони пусна към Матео Дармиан и той не сбърка, като направи безпомощен Алекс Мерет за 1:0.

След почивката в 53-ата минута Федерико Димарко преодоля пазача си и стреля от границата на наказателното поле, Марет видя късно топката, но все пак успя да се справи добре. В 81-ата минута Жуан Жезуз от Наполи засече центриране от корнер и изравни за крайното 1:1.

С точката Интер събра 76 точки на върха и има 14 повече от втория Милан. Наполи е седми с 45.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!