Интер победи Наполи с 2:0 у дома в среща от предпоследния кръг на италианското футболно първенство, като с това си върна втората позиция на точка пред третия Аталанта.

Данило Д'Амброзио откри резултата в 13-ата минута с удар в долния ляв ъгъл, а Лацио отвърна с няколко опасни атаки, но Инсиние и Политано се разминаха с гола. Интер можеше да поведе с 2:0 в самия край на полувремето, но удар на Брозович от воле беше отразен от вратаря на Лацио Алекс Мерет.

В началото на втората част играчите на Наполи имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но реферът подмина ситуацията, а след малко повече от час Елиф Елмас пропусна още една добра ситуация за неаполитанците.

Вместо да допусне гол обаче, Интер вкара втори след красиво попадение на Лаутаро Мартинес, който пое топката от центъра, напредна в половината на Наполи и оформи крайния резултат 2:0 с удар от дистанция в 74-ата минута, само четвърт час след появата си в игра.