Корк Сити поднесе една от изненадите в първия предварителен кръг на Лига Европа. Тимът от Ейре спечели гостуването си на Левадия в Талин с 2:0 и на практика си осигури класирането за следващата фаза на турнира. Гари Бъкли в 43-ата и Стивън Бийти в 80-ата вкараха скъпоценните попадения за гостите. Левадия игра повече от полувреме с 10 души, след като Таби Манга получи червен картон в 43-ата минута.

Македонският Шкендия (Тетово) взе комфортна преднина срещу молдовския Дачия - 3:0. Бесарт Ибраими откри още в 7-ата минута, а само 3 по-късно Адриан Чучули покачи на 2:0. Мариян Радевски реши всичко четвърт час преди края.

Финландският ВПС надви Олимпия (Любляна) с 1:0. Единственото попадение заби Йонас Вахтера в 12-ата минута.