Националният отбор на Испания по футбол до 19 години стана европейски шампион, след като победи Гърция с 1:0 на финала в Естония. Хесе Родригес реализира единственото попадение в 80-ата минута.

Срещата се игра под проливен дъжд на стадион "Лилекула" в Талин. Испанските младежи повече търсеха успеха и направиха няколко пропуска, като удариха и греда чрез Кампаня в 57-ата минута. В 80-ата минута при една от малкото грешки в гръцката защита Хосе Родригес беше изпуснат в наказателното поле и с удар в обратния ъгъл донесе успеха на своя тим с 1:0. Това беше негов пети гол в турнира.

Испания защити титлата си от последното първенство и вече има рекордните 6 титли във витрината си, откакто турнирът се провежда във формат до 19 години. "Ла Фурия" има и още едно отличие през 1994 година, когато първенството се провежда във формат до 18 години./БЛИЦ