ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Испания защити европейската си титла за национални отбори до 21 години, след като на финала на първенството в Израел победи Италия с 4:2.

Основна заслуга за успеха на “червените фурии” има играчът на Барселона Тиаго Алкантара, който вкара три гола през първото полувреме.

Това е първи хеттрик на финал на европейско първенство до 21 г. от 1982 г. насам, когато Пиер Литбарски се разписва на три пъти за Германия при победата с 3:2 над Англия във финален реванш. Тогава шампион стават “трите лъва” заради успеха с 3:1 в първия мач.

Испания откри резултата още в 6-ата минута, когато Алкантара се разписа с глава след пас на Алваро Мората. Четири минути по-късно Италия изравни. Чиро Имобиле беше изведен зад гърба на защитата и прехвърли Давид де Хеа.

След това Алесандро Флоренци пропиля две положения за “адзурите”. В 32-ата минута Тиаго отново се разписа, този път получи пас в наказателното поле от Коке. Четири минути по-късно Кристиан Тейо проби отляво и спечели дузпа за тима си, която беше реализирана от Тиаго Алкантара.

В 66-ата минута Испания стигна до четвърти гол. Марвин Монтоя беше съборен в наказателно поле, а Иско беше точен при изпълнението на втората дузпа в полза на “червените фурии”. Фабио Борини вкара втори гол за Италия десет минути преди края.

Това беше четвърта европейска титла за Испания във възростова група до 21 години, след като преди триумфира през 1986, 1998 и 2011 г. Рекордьор по този показател е Италия с пет титли. По два пъти шампион са ставали Англия, СССР и Холандия, а по една титла са взимали Югославия, Франция, Чехия и Германия.

Италия – Испания 2:4
0:1 Тиаго (6), 1:1 Имобиле (10), 1:2 Тиаго (32), 1:3 Тиаго (36-дузпа), 1:4 Иско (66-дузпа), 2:4 Борини (80)

Италия: Барди, Донати, Верати (76-Крими), Калдирола, Флоренци (58-Сапонара), Имобиле (58-Габардини), Инсиние, Бианкети, Реджини, Борини, Роси

Испания: Де Хеа, Монтоя, Ияраменди, Бартра, Иниго Мартинес, Коке (86-Камачо), Тиаго, Тейо (71-Муниаин), Мората (80-Родриго), Морено, Иско