Световният и европейски шампион Испания отвя Венецуела с 5:0 в контрола, играна на стадион "Ла Росаледа" в Малага.

„Ла Фурия” игра с новия си резервен светлосин екип, а головете за успеха вкараха Андрес Иниеста (37) с удар по земя, Давид Силва (40) с фалцов удар и отчелия се с хеттрик Роберто Солдадо (49, 52 и 84). Нападателят на Валенсия се появи в игра след почивката, но разпердушини отбраната на гостите. Гостите останаха с човек по-малко в 65-ата минута, когато директен червен картон получи бранителят на Атлетик (Билбао) Фернандо Аморебиета, който извърши груб фаул срещу Солдадо. Първи минути с екипа на националния тим на Испания записа 19-годишния нападател на Атлетик (Билбао) Икер Муниаин, който влезе в 75-ата минута на мястото на Сеск Фабрегас.

Капитанът на Испания Икер Касийяс пък изравни Едвин ван дер Сар като рекордьор по мачове без допуснат гол за националния тим - 72. Икер е вече само на победа от Лилиан Тюрам и от върховото постижение за най-много победи с националния екип - 93 срещу 94.

Испания – Венецуела 5:0

1:0 Андрес Иниеста (37), 2:0 Давид Силва (40), 3:0 Роберто Солдадо (49), 4:0 Роберто Солдадо (52), 5:0 Роберто Солдадо (84)