Българският национален вратар Димитър Иванков игра цял мач за Бурсаспор при победата с 2:0 като гост на Манисаспор в двубой от 8 кръг на турската Суперлига.

Това бе трета поредна победа за Бурсаспор, като този път успехът дойде с попадения в края на мача. Пабло Батала откри резултата в 83-ата минута, а Тургай Бахардър добави едно попадение в последната минута.

Победата затвърди Бурсаспор на третото място в класирането с 16 точки, над три зад втория Галатасарай и на пет зад лидера Фенербахче. “Джим Бом” и “канарчетата” имат мач по-малко./БЛИЦ

ТУРЦИЯ, СУПЕРЛИГА, 8 КРЪГ
От днес
Диарбакърспор – Истанбул ББ 1:3
Манисаспор – Бурсаспор 0:2

ПРЕДСТОЯЩИ
Днес: Бешикташ – Денизлиспор
Утре: Ескишехирспор – Кайзериспор, Сивасспор – Анталияспор, Анкарагюджю – Галатасарай, Фенербахче – Генчрелбирлиги, Касъмпаша – почива заради изхвърлянето от групата на Анкараспор

КЛАСИРАНЕ: 1.ФЕНЕРБАХЧЕ 21, 2.Галатасарай 19, 3.Бурсастор 16, 4.Ескишехирспор 13, 5.Трабзонспор 12 и др.