Воденият от Ивайло Петев Университатя (Крайова) се върна на победния път, надделявайки с 3:1 срещу Сепси в мач от 24-ия кръг на първенството в Румъния.

Домакините поведоха в 33-ата минута с гол на Габриел Дебелю, но в добавеното време на първата част Йован Марковичи изравни. С два гола през втората част възпитаните на Петев измъкнаха победата над Сепси, който през лятото елиминира ЦСКА от Лигата на конференциите.

В 74-ата минута Елвир Колич се разписа за 1:2 от дузпа, а десет минути след това Александру Крецу оформи крайното 3:1 за Университатя.

Отборът от Крайова беше без победа в пет поредни срещи в първенството. Тимът на Петев е на четвъртото място в румънския шампионат с 37 точки. Сепси е шести с 33 т. Лидерът ФКСБ е с 50 точки.