Българският национал Ивелин Попов игра едно полувреме за Кубан при домакинската победа над Анжи (Махачкала) с 2:0 в последна среща от 14-ия кръг на руската Премиер лига.

Головете за успеха на тима от Краснодар паднаха още преди почивката, а техен автор бе румънският нападател Георге Букур (14, 41), който се възползва от асистенция на Ивелин Попов за първото попадение, а за второто получи пас от Владислав Игнтаиев. На почивката Попов бе заменен от Максим Завнерчик, а нови попадения така и не паднаха.

С успеха си Кубан събра 17 точки и се изкачи на осмо място във временното класиране. Анжи остава на дъното с едва 6 спечелени точки.

Кубан - Анжи 2:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 35 т., 2.Локомотив (Москва) 30 т., 3.Спартак (Москва) 30 т., 4.ЦСКА (Москва) 24 т., 5.Краснодар 24 т. и др.