Ивелин Попов продължава да бъде основният футболист и звезда на Кубан (Краснодар). Българинът отбеляза и двете попадения при равенството 2:2 срещу ФК Ростов в мач от втория кръг на руската Премиер лига. Попето отбеляза в 6-ата минута за 1:0, а в 25-ата Тимофей Калачев изравни. В 65-ата минута Ивелин Попов реализира точно дузпа за 2:1. Домакините обаче позволиха гостите от Ростов да изравнят в добавеното време чрез Витали Дяков. Въпреки равенството Кубан временно излезе на първо място преди изиграване на останалите двубои. Попето вече има три гола за едва два кръга, след като на старта реализира при успеха с 2:0 срещу новака Уфа.