Националът Ивелин Попов игра цял мач при победата с 1:0 на Газиантепспор над Ордуспор в среща от 27-ия кръг на турската Суперлига. Българинът получи жълт картон десетина минути преди края на срещата.

Единственото попадение бе дело на младата надежда на домакините Мохамед Демир, който се разписа в 44-ата минута. Преди това пък Емануел Кулио от гостите пропусна дузпа.

Победата помогна на Ивелин Попов и съотборниците му да излязат от опасната зона и вече са над чертата с актив от 29 точки, заемайки 15-ото място.

Както е известно, преди седмица българинът изигра ужасен мач за Газиантепспор, вкарвайки си автогол и пропускайки дузпа при гостуването на Трабзонспор, загубено с 1:4. В крайна сметка обаче на съперника беше присъдена служебна победа с 4:0, тъй като треньорът на тима от Газиантеп Хикмет Караман си е позволил да пусне на терена 7 чуждестранни играчи, вместо разрешените 6.