Феновете на Арсенал се пошегуваха с германския национал Лукас Подолски и го избраха за „Играч на мача” след домакинската загуба от Астън Вила (1:3) на старта на сезона в английската Висша лига.

„Ние сме готови, ние сме във форма, искаме първите три точки за новия сезон!”, написа 28-годишният нападател на профила си в „Туитър”, зареден с надежди за успех преди мача с Астън Вила. Подолски обаче не започна като титуляр, а влезе като резерва в четвъртата минута на добавеното време, когато вече всичко бе ясно и „артилеристите” губеха с 1:3.

Феновете приеха фалстарта с хумор и секунди след края на мача с мнозинство избраха Подолски за най-добър играч на терена. По време на срещата привържениците не спираха да освиркват и призовават мениджърът Арсен Венгер да вземе нови попълнения.

„От освиркванията не ме боли, а от това, че разочаровахме хората, които обичат този клуб. С всичко останало се живее. Можехме дори да спечелим”, коментира след срещата Венгер.