Марсилия е аут от Купата на Франция. Грандът загуби с атрактивното 4:5 насред “Стад Велодром” от средняка в Лига 1 Ница в мач от 1/16 финалите. Два гола на Андре-Пиер Жиняк (3,58) не стигнаха срещу нахъсаните гости. Третото попадение за домакините беше дело на Диавара (90), но той си заби и автогол преди почивката. Точни за Ница бяха още Босети (15), Маупау (33), Брулс (51-дузпа) и Абриел (88).

В другите по-интересни мачове втородивизионният Ланс елиминира елитния Бастия с 2:1 след продължение. “Златния” гол вкара Ндайе в 94-ата минута. Рен би Булон с 2:0 като гост след попадения на Кондратсен (90) и Ромеро (90). Лил нямаше плроблеми с аматьорския Ирис Клуб де Кроа – 3:0 (Кяер, Тулио, Ориджи). Вторият в Лига 2 – Анже, надви елитния Сошо с 1:0 след гол на Джибрил Конате в 70-ата минута.