Изпадналият от Висшата лига Портсмут се класира на финал на ФА Къп след победа с 2:0 над Тотнъм след продължения.

“Шпорите” имаха предимство в редовното време, но въпреки това по добрите положения бяха за Портсмут, като Фредерик Пикион на три пъти не успя да преодолее Аурельо Гомеш.

Все пак Пикион успя да пробие бразилският вратар на Тотнъм в седмата минута на продълженията, възползвайки се от подхлъзване на Майкъл Доусън.

Почти веднага след това Питър Крауч изравни, но попадението му бе отменено заради фаул на Нико Кранчар. Три минути преди края “Помпи” си гарантира победата с гол на Кевин-Принс Боатенг от дузпа, отсъдена за фаул на Уилсън Паласиос срещу Аруна Диндан.

С този успех Портсмут се класира за втори път в рамките на две години на финал на ФА Къп. На 15 май клубът от “Фратън Парк” ще се изправи в спор за трофея срещу Челси.

В събота “сините” победиха Астън Вила с 3:0 и по този начин на “Уембли” ще се изправят последните два носителя на ФА Къп. Мениджърът на Портсмут Аврам Грант пък ще се изправи срещу тима, който изведе до финал на Шампионската лига през 2008 г./БЛИЦ