Барселона не допусна изненада и победи с категоричното 4:0 Виктория (Пилзен) в мач от груповата фаза на Шампионската лига. В герой за каталунците се превърна звездата на световния футбол Лионел Меси. Аржентинецът изригна с хеттрик във вратата на домакините, които още в 22-ата минута останаха с човек по-малко заради пресилен червен картон на капитана си Мариан Чишовски. Сеск Фабрегас също вкара за Барселона.

Успехът в Прага класира и на теория каталунците на 1/8-финалите в Шампионската лига. Милан също продължава във фазата на елиминациите.

За Виктория (Пилзен) цял мач срещу Барселона игра бившия футболист на "Левски" Давид Бистрон.

Испанският гранд тотално надигра чешкия тим и заслужено се поздрави с успеха. Резултатът беше открит в 24-ата минута, когато Меси се разписа от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение именно срещу аржентинеца. Съдията от Австрия Роберт Шьоргенхофер обаче пресилено вдигна директен червен картон на капитана на домакините Мариан Чишовски, което страшно много утежни задачата на Виктория.

Избраниците на Павел Върба едва успяваха да стигнат до вратата на Барселона, като го правеха предимно с контраатаки. До почивката гостите удвоиха преднината си. В добавеното време Меси беше оставен непокрит в близост до вратата на Роман Павлик и го наказа за втори път - 0:2.

Малко след началото на второто полувреме домакините пропуснаха да намалят резултата. Милан Петържела се отчете с фрапантен пропуск, а в ответната атака Тиаго Алкантара нацели напречната греда след удар с глава.

В 72-ата Сеск Фабрегас направи преднината на Барселона класическа. Халфът се разписа с глава, оставен сам в малкото наказателно поле - 0:3.

В 92-ата Меси оформи хеттрика си, след като преодоля вратаря Павлик и прати топката в опразнената врата за крайното 0:4. Така звездата вече има 202 гола в официални мачове за Барселона.

ВИКТОРИЯ (Пилзен) - БАРСЕЛОНА 0:4
0:1 Лионел Меси (24-дузпа), 0:2 Лионел Меси (45+2), 0:3 Сеск Фабрегас (72), 0:4 Лионел Меси (90+2)
ВИКТОРИЯ (Пилзен): 33.Роман Павлик, 8.Давид Лимберски, 18.Давид Бистрон, 28.Мариан Чишовски, 27.Франтишек Райторал, 11.Милан Петържела, 20.Петър Ирачек, 10.Павел Хорват, 26.Даниел Колар, 6.Вацлав Пилар, 23.Марек Бакош (24-15.Франтисек Севински)

БАРСЕЛОНА: 1.Виктор Валдес, 2.Даниел Алвеш (70-19.Максуел), 5.Карлес Пуйол, 3.Жерар Пике, 22.Ерик Абидал (73-9.Алексис Санчес), 16.Серхио Бускетс (65-15.Сейду Кейта), 8.Андрес Иниеста, 11.Тиаго Алкантара, 4.Сеск Фабрегас, 10.Лионел Меси, 39.Исаак Куенка