Каляри победи с 2:0 като гост Сасуоло в мач от 37-ия кръг на италианското футболно първенство.

През първото полувреме и двата тима заложиха на сигурна игра и чисти голови положения липсваха. Единствено Пиамонти от Сасуоло пропиля добър шанс, но ударът му с глава не намери целта.

След подновяването на играта Каляри търсеше повече победата и стигна до два безответни гола. Матео Прати откри резултата в 71-ата минута, а Лападула реализира дузпа в първата минута на добавеното време.

Каляри направи важна крачка към спасението си и най-вероятно ще играе в елита и през следващия сезон, докато домакините почти сигурно ще изпаднат в Серия Б. Кръг преди края Сасуоло има 29 точки, а поне за момента спасителната зона е 32.