Втородивизионният Камбуур поднесе голямата изненада в осминафиналите за Купата на Холандия. Скромният тим, намиращ се на осмо място във втора дивизия, елиминира гранда Аякс с 2:1. Фатално за гостите се оказа решението на техния старши треньор Петер Бош да даде почивка на повечето титуляри.

В герой на мача се превърна Мартайн Барто. 32-годишният нападател вкара и двата гола за епичния успех. Барто откри резултата в 20-ата минута, когато се възползва от асистенция на Хуфдраад и откри резултатата - 1:0. В 39-ата минута отново  Барто получи пас от Ван де Шреек и опъна мрежата зад гърба на безпомощния Боер за 2:0. След почивката в игра за Аякс се появиха Амин Юнес, Каспер Долберг и Ласе Шьоне, но и това не помогна. Силите на гранда стигнаха само за почетно попадение. Негов автор стана Пеле Клемент в 67-ата минута.

В друг мач от днес Спарта (Ротердам) би Хераклес с 3:0 като гост.