Нант излъга у дома Ница с 1:0 в мач от 14-ия кръг и му нанесе първа загуба от началото на сезона във френската Лига 1.

Гостите можеха да отбележат гол в 9-ата минута, когато Данте се освободи от персоналния си пазач и стигна до топката, стреля с глава, но стражът на домакините се справи блестящо.

Домакините поведоха в 25-ата минута, когато стражът на гостите направи добро спасяване, но топката стигна до Флоран Моле, който я вкара в мрежата.

След почивката в 63-ата минута футболистите на Нант имаха шанс да удвоят. Дъглаш Аугусто нанесе добър удар, който обаче срещна гредата. Минута по-късно Терем Мохи стреля, но Албан Лафон отново се справи със ситуацията.

В 86-ата минута Моузес Симон стреля опасно, но топакта се удари в десния стълб и резултатът остана 1:0.

Така Ница остана втори с 29 точки и може да се отдалечи от първото място, ако имащият точка повече ПСЖ вземе своя мач в кръга при визитата си на новака Льо Авър. Нант пък събра 18 точки и продължава да бъде в средата на класирането, заемайки осмата позиция.