Aл Итихад победи Ал Уехда с 3:0 като гост в двубой от четвъртия кръг на Саудитската Висша лига.

Лошата новина за домакините е контузията на Карим Бензема, който излезе принудително в края на първата част.

Резултатът беше открит от Ал Итихад в 63-ата минута с гол на Ромариньо. Само четири по-късно, Жота, който се появи на терена на мястото на Бензема, удвои на отбора на Нуно Ешпирито Санто. Игор Коронадо оформи крайния резултат в 73-ата минута.

Това беше четвърта поредна победа за Ал Итихад от началото на сезона, като тимът все още не е допуснал нито едно попадение във вратата си.

Ал Хилал записа третия си успех от началото на шампионата в Саудитска Арабия след победа с 2:0 на Ал Етифак. И двете попадения паднаха през първата част. Малком откри резултата в 24-ата минута. 17 минути по-късно Салем Ал Даусари отбеляза и второто попадение. В самия край на срещата гол на Абдула Ал Хамдан беше отменен след намесата на ВАР.

Абха победи Ал Файха с 2:1, а Ал Раид постигна класически успех срещу Ал Рияд. Лидер в класирането остава Ал Итихад с 12 точки пред Ал Хилал с 10. В следващия кръг двата отбора играят един срещу друг.