Победилият Реал (Мадрид) с 4:2 миналата седмица Жирона спря серията от 4 победи на Севиля във всички турнири, след като го срази с 2:0 като гост на "Рамон Санчес Писхуан" в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига. Хуанпе (23) и вкаралият четири гола на Реал Валентин Кастеянос (55) реализираха за успеха на каталунците.

Гостите поведоха в резултата в 23-ата минута, когато Родриго Рече центрира от корнер, а Хуанпе засече с акробатичен удар топката във вратата за 0:1.

В 36-ата минута Пауло Гасанига се отличи със спасяване при изстрел по земя на Брайън Хил. Три минути след това отново Хил можеше да отбележи, но прати топката на сантиметри встрани от вратата.

В началото на втората част Жирона можеше да отбележи втори гол, но Марко Дмитрович спря Рече. В 55-ата минута Рече нацели и напречната греда, но секунди след това Виктор Циганков изведе Валентин Кастеянос, който се разписа за 0:2.

В 71-ата минута Маркос Акуня стреля силно от границата на наказателното поле, но малко над вратата.

С успеха Жирона събира 44 точки на осмото място в класирането, докато Севиля е 11-и с 41.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!