Катания направи важна крачка в борбата си за оцеляване в Серия “А”, записвайки победа с 2:1 над Дженоа в мач от 27 кръг. Двубоят бе белязан от три червени картона, два за гостите от Генуа.

Антонио Флоро Флорес даде аванс на Дженоа в 20-ата минута, но тимът му не успя да се справи в Макси Лопес в началото на втората част. Аржентинецът изравни в 52-ата минута, а малко след това асистира за попадението на Гонсало Бергесио.

20 минути преди края гостите останаха с девет души, след като в рамките на три минути Доменико Кришито и Флоро Флорес получиха червени картони.

Въпреки това Дженоа можеше да стигне до точката четвърт част преди края. Мигел Велосо пропусна дузпа, при която Блажей Аугустин от Катания получи втори жълт картон и бе отстранен от терена.

Успехът изкачи домакините на 15-о място в класирането с 29 точки, шест над зоната на изпадащите. Дженоа е на десета позиция с 35 точки./БЛИЦ