Лацио пропусна възможността да се доближи на една точка до лидера Милан, след като в мач от 14 кръг на Серия “А” направи домакинско 1:1 с Катания.

Развръзката на мача бе в самия край на първото полувреме, когато в 44-ата минута Матиас Силвестре откри за гостите от Сицилия, а Андерсон Ернанеш изравни в добавеното време.

Антонио ди Натале вкара хеттрик за Удинезе при победата с 3:1 над Наполи, а неаполитанците изпуснаха шанс за място в тройката. Марек Хамшик вкара почетния гол за “сините” в 58-ата минута, а в 65-ата изпусна дузпа.

Двубоят между Болоня и Киево бе отложен заради силен снеговалеж, който не позволи за провеждането на срещата на стадион “Ренато Дал`Ара”. Засега няма определена нова дата за провеждането на мача./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 14 КРЪГ
От 27 ноември
Сампдория - Милан 1:1
0:1 Робиньо (43), 1:1 Джампаоло Пацини (59)

Ювентус - Фиорентина 1:1
0:1 Марко Мота (4-авт), 1:1 Симоне Пепе (82)

От 28 ноември, от 13:30 часа
Интер - Парма 5:2
0:1 Ернан Креспо (4), 1:1 Деян Станкович (17), 2:1 Деян Станкович (18), 3:1 Естебан Камбиасо (22), 3:2 Ернан Креспо (34), 4:2 Тиаго Мота (72), 5:2 Деян Станкович (75)

Бари - Чезена 1:1
0:1 Джузепе Колучи (62-дузпа), 1:1 Франческо Капуто (64)

Болоня - Киево - отложен заради снеговалеж

Бреша - Дженоа 0:0

Каляри - Лече 3:2
1:0 Алесандро Матри (7), 2:0 Алесандро Матри (15), 3:0 Микеле Канини (28), 3:1 Рубен Оливера (54), 3:2 Давид ди Микеле (81)

Лацио - Катания 1:1
0:1 Матиас Силвестре (44), 1:1 Андерсон Ернанеш (45+1)

Удинезе - Наполи 3:1
1:0 Антонио ди Натале (16-дузпа), 2:0 Антонио ди Натале (45), 3:0 Антонио ди Натале (57), 3:1 Марек Хамшик (58)