Еквадор тресна с 2:0 Чили като гост и се доближи до световното първенство в Катар през ноември и декември догодина.

С победата си тимът реално помогна и на Аржентина, защото по този начин Меси и компания вече са сигурни участници на Мондиал 2022.

Кайседо беше един от големите герои на Еквадор. Не обаче Жорди, нападателят ЦСКА, а Мойсес. „Червеният“ голмайстор остана на пейката и изобщо не се появи в игра. Мойсес Кайседо се разписа в третата минута на добавеното от съдията продължение на мача. Преди това още в 9-ата минута Еступинан откри резултата.

Следващият двубой на Еквадор е домакинство срещу лидера Бразилия, който вече се класира за световното първенство. Мачът е чак на 27 януари догодина. Еквадор е трети в класирането с актив от 23 точки.