Новакът в Бундеслигата Кайзерслаутерн записа четвърта поредна загуба, след като допусна домакинско поражение с 0:3 от Айндрахт (Франкфурт) в мач от 8 кръг. Българският нападател Илиян Мицански не бе групата на домакините за двубоя.

С два гола за гостите се отличи гръцкият нападател Теофанис Гекас, който се разписа в 45-ата и 67-ата минута. Третото попадение за Айнтрахт бе дело на Александер Майер 7 минути преди края.

Двубоят можеше и да се развие и по различен начин за Кайзерслаутерн, ако Сърджан Лакич не бе пропусна дузпа. Хърватинът сам си изработи наказателния удар заради нарушение на Цавелас, но Ока Николов спаси неговия удар.

За Айнтрахт (Франкфурт) това бе трета поредна победа за първенство и втора като гост. С този успех тимът на Михаел Скибе се изкачи на седмо място в класирането с 12 точки. Кайзерслаутерн е 14-и със 7 точки./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 8 КРЪГ

От 15 октомври (петък)
0:1 Якуб Блашчиковски (20), 1:1 Лукас Подолски (82), 1:2 Нури Шахин (90+1)

От 16 октомври (събота)
Байерн – Хановер 2:0
1:0 Марио Гомес (21), 2:0 Марио Гомес (77)

Шалке 04 – Щутгарт 2:2
0:1 Гебхарт (15), 1:1 Еду (29), 1:2 Харник (74), 2:2 Хунтелаар (80-дузпа)

Вердер – Фрайбург 2:1
1:0 Хънт (33), 1:1 Шустер (62), 2:1 Уго Алмейда (73)

Санкт Паули – Нюрнберг 3:2
1:0 Асамоа (45), 1:1 Екичи (48), 2:1 Еберс (59), 2:2 Волф (62), 3:2 Брънс (81)

1:0 Диего (9), 2:0 Графите (68), 2:1 Симон Ролфс (72), 2:2 Артуро Видал (75-дузпа), 2:3 Симон Ролфс (83)