Денис Олиеч вкара хеттрик за 15 минути през второто полувреме и донесе на Оксер победата с 4:1 над Сошо в мач от 8 кръг на френската Лига 1.

Гостите откриха резултата още във втората минута, когато Модибо Майга получи пас от Ясин Микари и преодоля вратаря Оливие Сорлен.

Ален Траоре изравни за Оксер в 51-ата минута с шестия си гол за сезона, след като засече центриране на Олиеч.

Само минута по-късно кенийският национал се възползва от грешна на вратаря Теди Ришер и прати топката в празната врата. Той оформи хеттрика си с попадение в 63-ата и 67-ата минута.

Нолан Ру даде аванс на Брест в 61-ата минута, но гостите от Аячо стигнаха до равенството пет минути по-късно чрез резервата Ришар Сокриер./БЛИЦ

На 25 септември (неделя): Рен – Сент Етиен

КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИК (ЛИОН) 17, 2.ПСЖ 17, 3.Тулуза 17, 4.Монпелие 16, 5.Рен 14 и др.