Хамбургер избегна историческо първо изпадане от елита на Германия, след като стигна до 1:1 при визитата си на Гройтер Фюрт в реванша от решителния сблъсък помежду им за място в Бундеслигата.

„Червените шорти” бяха по-настойчиви в началото и в 14-ата минута Чалханоглу нацели страничната греда след удар от около 22 метра. Секунди по-късно Рафаел ван дер Ваарт изпълни ъглов удар, а Пиер-Мишел Ласога засече топката с глава и вкара за 0:1. След гола гостите се дръпнаха в отбрана и запазиха аванс си до края на първата част.

След почивката „детелините” натиснаха и в 59-ата минута Щибер изведе чудесно Щефан Фюрстнер, който от около 11 метра разстреля Дробни за 1:1. До края на мача домакините направиха всичко възможно, за да стигнат до пълен обрат и в добавеното време пред вратата на Хамбургер стана доста напрегнато, но в крайна сметка „червените шорти” запазиха резултата непроменен и останаха в елита.

Хамбургер остава единствения отбор, който никога не е изпадал от елита на германския футбол.