Хамбургер победи Байерн с 1:0 в мач от 7 кръг на Бундеслигата след гол на Младен Петрич през второто полувреме, за да излезе начело в класирането.

Хърватският национал се разписа в 72-ата минута, след като получи асистенция от бившия халф на Байерн Зе Роберто. Хамбургер, който е без загуба има 17 точки от 7 мача и води в класирането. Вторият Байер (Леверкузен) е със същия актив, но с по-лоша голова разлика.

Байерн започна мача без германските национални нападатели Мирослав Клозе и Марио Гомес, които останаха резерви. Въпреки това баварците имаха ранен шанс за гол, когато Франк Рибери изведе Ариен Робен отляво, но ударът на холандеца мина в страни.

Появата на терена на нападателя Маркус Берг на мястото на защитника Ги Демел отвори играта на Хамбургер и това позволи на бившия нападател на ХШФ Ивица Олич да стреля от десетина метра, но ударът му бе спасен.

35-годишният Зе Роберто, който напусна Байерн през лятото, след като клубът отказа да му предложи нов двегодишен договор, успя да пробие защитата на гостите с изведе Петрич на голова позиция в 72-ата минута. Шест минути по-късно Клозе се разписа за баварците, но попадението му отменено заради засада.

“Преди мача бяхме на върха на класирането, но всички говореха за криза в отбора, заяви треньорът на Хамбургер Бруно Лабадия, чийто тим отпадна от третодивизионния Оснабрюк за купата на Германия. – Днешната победа бе отговорът ни към тези бележки, особено, след като идва срещу отбор като Байерн.”/БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ
От събота, 26 септември
Волфсбург – Хановер 4:2
1:0 Звиездан Мисимович (8), 1:1 Хано Балич (29), 2:1 Кристиан Гентнер (45), 3:1 Макото Хасебе (47), 3:2 Александър Мадлунг (50-авт), 4:2 Един Джеко (62)

Борусия (Дортмунд) – Шалке 04 0:1
0:1 Джеферсон Фарфан (31)

Вердер – Майнц 3:0
1:0 Арон Хънт (38), 2:0 Клаудио Писаро (71), 3:0 Клаудио Писаро (82)

Кьолн – Байер (Леверкузен) 0:1
0:1 Симон Ролфес (82)

Айнтрахт (Франкфурт) – Щутгарт 0:3
0:1 Юлиан Шийбер (17), 0:2 Юлиан Шийбер (31), 0:3 Томас Хицълспергер (54)

В неделя, 27 септември
16:30 часа Фрайбург – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 16 мача, 4 победи за Фрайбург, 7 равенства, 5 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

18:30 часа Хофенхайм – Херта
Баланс: 2 мача, 2 победи за Херта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.