Треньорът на Наполи Рафаел Бенитес няма да разчита на капитана Марек Хамшик за изключително важната визита на Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига. Срещата от група „F” е утре вечер от 21:45 часа българско време на „Сигнал Идуна Парк”.

Хамшик се контузи при домакинската загуба на Наполи от Парма (0:1) през уикенда. 26-годишният халф влезе като резерва в средата на второто полувреме на мястото на македонеца Горан Пандев и остана на терена само 10 минути, след като бе фаулиран от халфа на Парма Валтер Гаргано, който е женен за сетрата на Хамшик и се пада зет на словака.

„След направените изследвания няма установено счупване. В следващите дни ще има още няколко теста, но Хамшик със сигурност отпада за гостуването в Дортмунд”, се казва в официалното изявление на Наполи.

От началото на сезона Хамшик игра в 12 мача за Наполи и вкара 6 гола в Серия „А”.